İngilizce öğretme
hayalinizi
gerçekleştirin!


INTESOL'ün uluslararası online TESOL Kursu Türkiye'de!

English version Bize Ulaşın


ALAP tarafından akreditedir.

Sade ve kullanıcı dostu bir arayüz


Online TESOL kursu eğitim platformu sadelikle tasarlanmış olup kullanıcı dostu bir mantık ile bezenmiştir. Bire-bir eğitmeniniz kurs boyunca size rehberlik ve edecek ve değerlendirip not verecektir. Aşağıda bazı ekran alıntılarını görebilirsiniz:


Milli Eğitim Onayına Uygun


INTESOL Turkiye'nin online TESOL kurs programı Milli Eğitim onayına uygundur, özel öğretim kurumlarında (özel okullari yabancı dil kursları vb.) "İngilizce Usta Öğretici" ünvanı ile çalışabilirsiniz. M.E.B. görüş yazısını aşağıda görebilirsiniz:
Bize ulaşmak için...


Aşağıdaki form ile mesajınızı bize gönderebilirsiniz. Ancak daha hızlı bir cevaba ihtiyacınız +44 (1273) 25 24 42 üzerinden bize WhatsApp'tan yazabilirsiniz. (WhatsApp Business özelliği olan bir numaradır)

Lütfen güvenlik tanılaması için aşağıdaki kutucuğu işaretlemeyi unutmayınız.Akreditasyon


INTESOL Türkiye'nin TESOL/TEFL kursları ALAP (Awarding Language Acquisition for Professionals) tarafından akreditedir. ALAP, ELT (English Language Teaching - İngilizce Öğretimi) sektöründe uzmanlaşmış bir akreditasyon kuruluşudur.

ALAP, İngilizce Öğretmenliği alanında uzman olan saygın bir akademik kurul tarafından desteklenmektedir. Kurul, akademik düzeyde kaliteden ödün verilmeyerek ALAP sertifikasyonun değerini hep en yukarıda korumasını sağlar.


" Eğitim dünyası sıklıkla akademik kursların sertifikasyonlarının sorgulanması ile gölgelenmektedir. Bu nedenle, profesyonelce hazırlanmış hakiki kurs programları ile ticari kazanç uğruna üretilmiş olanları birbirinden ayırmak için eğitim kurumlarının yapması gereken akredite edilmiş olan sertifikasyon programlarının içeriği ile kurslar düzenlemektir. Akreditasyon, bir kurs programının ve/veya kurs sağlayıcısının belirli bir takım standartları yerine getirmesinin ve bunları uygulamasının harici bir kurum tarafından tanınması ve denetlenmesidir. ALAP'ın kurul üyesi olarak, bu tanımlamanın uygulanmasının üstün ve seçkin bir örneği olan INTESOL ile ilişkili olmaktan ve beraber çalışmaktan çok memnunum. "

Back to top of page

Neden INTESOL Turkiye?


INTESOL, 25 yıldır TEFL/TESOL sektöründe uluslararası düzeyde tanınmış ve yerel marketlerde tecrübeli, yerel destek verme konusunda oldukça deneyimli bir kurumdur.


Bizim seçmenizi sağlayabilecek başlıca nedenleri aşağıda görebilirsiniz:

Başa dön

Sertifikasyon


TESOL kursunuzu başarı ile tamamladıktan hemen sonra İngiltere'den gelecek olan dokümanlarınız;

1- ALAP (Awarding Language Acquisition For Professionals) tarafından akredite edilmiş hologram logolu INTESOL TESOL Sertifikanız.

2- Detaylı TESOL Kurs Transkript belgesi (Özellikle eğitim kurumları ile yapacağınız iş görüşmelerinde önem arz edecek)

3- INTESOL tarafından onaylanmış öğretme pratiği sertifikanız

4- Sertifikanız ilgili Milli Eğitim Müdürülüğüne gönderildiğinde British English Board (BEB) tarafından hem Türkçe hem İngilizce olarak hazırlanmış, kurs içeriği ve sertifika hakkında bilgilendirme mektubu.


Başa dön

TEFL ya da TESOL kursu nedir ?


Hem TEFL hem de TESOL, anadili İngilizce olmayan kişilere yasal olarak İngilizce öğretebilme yetkinliği veren sertifikasyon kursu/programı için kullanılan kısaltmalardır.

TEFL, Teaching English as a Foreign Language (Yabancı bir dil olarak İngilizce Öğretmek) için ve TESOL, Teaching English to Speakers of Other Languages (Başka dilleri konuşanlara İngilizce Öğretmek). Türkiye'de bu iki kısaltma arasından en çok TESOL kullanılmaktadır.

INTESOL nedir?


INTESOL Worldwide,içinde öğretme tutkusunu barındıran, sahip olduğu becerileri net olarak aktarabilme ve kendisini ifade edebilme özelliğine haiz ve başkalarının hayatına fark katabilme ve bir artı kazandırabilme arzusu içerisinde olan kişilere, TESOL kursu ile bu isteklerini gerçekleştirebilme cesareti ve fırsatı verilmesi inancı ile Lynda Hazelwood tarafından 1993 yılında İngiltere'de kurulmuştur. INTESOL bir markadır. INTESOL Turkey, Türkiye'deki yetkili tek temsilcilik olup kurs süreçleri British English Board tarafından yönetilmektedir.

TESOL kursu için uygun musunuz ?


Bir İngilizce öğretmeni adayı olarak TESOL eğitimine başlamadan önce tüm İngilizce dil becerilerinde ve özellikle konuşmada en az B2 düzeyinde yeterlilik göstermeniz gerekmektedir. Kursa başlamadan önce, genel İngilizce testi ve bir de telefonda görüşme yapmanız istenecektir. Eğer gerek görülürse yüz yüze bir video konferans görüşmesi istenebilir.

Not: Türkiye'de TESOL sertifikası ile çalışmak istediğinizde sizden istenecek olan en az 2 yıllık önlisans mezuniyeti eğitimlere katılmak için aranan bir şart değildir.

Türkiye'de ve diğer ülkelerde nerede ve nasıl çalışabilirim ?


TESOL eğitiminizi ve öğretme pratiklerinizi başarı ile tamamladıktan sonra Türkiye'de özel öğretim kurumlarına (yabancı dil kursları, özel okullar vb.) başvurabilirsiniz. Türkiye'de İngilizce anlamında yasal olarak, ilgili Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından atanarak, çalışmak için üç tane ünvan vardır; İngilizce Öğretmeni, İngilizce Uzman Öğretici, İngilizce Usta Öğretici. Sizin ünvanınız İngilizce Usta Öğretici olacaktır. Milli Eğitim Müdürlüğü ek olarak en az 2 yıllık önlisans mezuniyetinizi görmek ister. Elbette, müdürlük ile yapılacak olan bu resmi yazışmalar sizi işe alacak olan özel öğretim kurumu ile MEB arasında olacaktır.Sertifikanız ile beraber size göndereceğimiz beyan edebileceğiniz ayrıca bir Türkçe mektup olacaktır.

Başa Dön