İngilizce öğretme
hayalinizi
gerçekleştirin!


Bana Ulaşın WhatsApp

Uluslararası TESOL sertifikanız
İngiltere'den gelsin!
English version

Milli Eğitim onayına uygun


INTESOL Turkiye'nin online TESOL kurs programı Milli Eğitim onayına uygundur, özel öğretim kurumlarında (Özel okullar, yabancı dil kursları vb.) "İngilizce Usta Öğretici" ünvanı ile yasal olarak çalışabilirsiniz. M.E.B. görüş yazısını aşağıda görebilirsiniz:TESOL Sertifikası Doğrulama


BEBVERIS (British English Board Verification System) ile başvurduğunuz eğitim kuruluşu TESOL sertifikanızı doğrulayabilir. INTESOL Türkiye'den aldığınız TESOL sertifikanızın gerçekliği www.bebveris.com üzerinden doğrulanabilir. Böylelikle, British English Board dünyanın her yerinde sertifikanızın online referansınız olacak ve verdiğiniz emeğin saygınlığını doğrulayacaktır.Ayrıca, eğitim kuruluşları akreditasyon kuruluşumuz ALAP'tan resmi olarak TESOL sertifikanızı https://alapuk.org/certificate-verification üzerinden doğrulayabilirler
Kullanıcı dostu bir sistem


INTESOL'un Online TESOL kursu eğitim platformu sadelikle tasarlanmış olup kullanıcı dostu bir mantık ile bezenmiştir. Bire-bir eğitmeniniz kurs boyunca size rehberlik edecektir. Aşağıda sistemden ekran alıntıları görebilirsiniz:
Bize ulaşmak için...


Aşağıdaki form ile bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Lütfen güvenlik tanılaması için aşağıdaki kutucuğu işaretlemeyi unutmayınız.Alternatif olarak: :
+44 (1273) 25 24 42 WhatsApp Business hattımız üzerinden bize her zaman yazabilir
Ya da 0 (850) 2552 232 British English Board Türkiye çağrı merkezimizi arayabilirsiniz.

Akreditasyon


INTESOL Türkiye'nin TESOL/TEFL kursları ALAP (Awarding Language Acquisition for Professionals) tarafından akreditedir. ALAP, ELT (English Language Teaching - İngilizce Öğretimi) sektöründe uzman bir akreditasyon kuruluşudur.

ALAP, İngilizce Öğretmenliği alanında uzman olan saygın bir akademik kurul tarafından desteklenmektedir. Kurul, akademik düzeyde kaliteden ödün verilmeyerek ALAP sertifikasyonun değerini hep en yukarıda korumasını sağlar.


" Eğitim dünyası sıklıkla akademik kursların sertifikasyonlarının sorgulanması ile gölgelenmektedir. Bu nedenle, profesyonelce hazırlanmış hakiki kurs programları ile ticari kazanç uğruna üretilmiş olanları birbirinden ayırmak için eğitim kurumlarının yapması gereken akredite edilmiş olan sertifikasyon programlarının içeriği ile kurslar düzenlemektir. Akreditasyon, bir kurs programının ve/veya kurs sağlayıcısının belirli bir takım standartları yerine getirmesinin ve bunları uygulamasının harici bir kurum tarafından tanınması ve denetlenmesidir. ALAP'ın kurul üyesi olarak, bu tanımlamanın uygulanmasının üstün ve seçkin bir örneği olan INTESOL ile ilişkili olmaktan ve beraber çalışmaktan çok memnunum. "

Back to top of page

Neden INTESOL Turkiye?


INTESOL, 1993 yılından beri TEFL/TESOL sektöründe uluslararası düzeyde tanınmış, dünyanın farklı kentlerinde yerel destek verme konusunda oldukça deneyimli bir kurumdur.


Bizim seçmenizi sağlayabilecek başlıca nedenleri aşağıda görebilirsiniz:

Başa dön

Sertifikasyon


TESOL kursunuzu başarı ile tamamladıktan hemen sonra İngiltere'de basılacak olan dokümanlarınız;

1- ALAP (Awarding Language Acquisition For Professionals) tarafından akredite edilmiş hologram logolu TESOL Sertifikanız.

2- Detaylı TESOL Kurs Transkript belgesi (Özellikle eğitim kurumları ile yapacağınız iş görüşmelerinde önem arz edecek)

3- INTESOL tarafından onaylanmış öğretme pratiği sertifikanız

4- British English Board (BEB) tarafından hem Türkçe hem İngilizce olarak hazırlanmış, kurs içeriği ve sertifika hakkında bilgilendirme ve onay mektubu.


Başa dön

TEFL/TESOL kursu nedir ?


Hem TEFL hem de TESOL, anadili İngilizce olmayan kişilere yasal olarak İngilizce öğretebilme yetkinliği veren sertifikasyon kursu/programı için kullanılan kısaltmalardır.

TEFL, Teaching English as a Foreign Language (Yabancı bir dil olarak İngilizce Öğretmek) için ve TESOL, Teaching English to Speakers of Other Languages (Başka dilleri konuşanlara İngilizce Öğretmek). Türkiye'de bu iki kısaltma arasından en çok TESOL kullanılmaktadır.

INTESOL nedir?


INTESOL,içinde öğretme tutkusunu barındıran, sahip olduğu becerileri net olarak aktarabilme ve kendisini ifade edebilme özelliğine haiz ve başkalarının hayatına fark katabilme ve bir artı kazandırabilme arzusu içerisinde olan kişilere, TESOL kursu ile bu isteklerini gerçekleştirebilme cesareti ve fırsatı verilmesi inancı ile Lynda Hazelwood tarafından 1993 yılında İngiltere'de kurulmuştur. INTESOL bir markadır. INTESOL Turkey kurs faaliyetleri British English BoardTürkiye tarafından yürütülmekte olup tek yetkili temsilciliktir.

TESOL kursu için uygun musunuz ?


Bir İngilizce öğretmeni adayı olarak TESOL eğitimine başlamadan önce tüm İngilizce dil becerilerinde ve özellikle konuşmada en az B2 düzeyinde yeterlilik göstermeniz gerekmektedir. Kursa başlamadan önce, bazı sorulara sesli olarak cevap vermenız istenecektir. Ve eğer gerek gorülürse İngilizce bir görüşme yapmanız istenecektir.

Not: Eğitimlere katılmak için Lise ve dengi okul mezunu olmak yeterlidir.

Türkiye'de ve diğer ülkelerde nerede ve nasıl çalışabilirim ?


TESOL eğitiminizi ve öğretme pratiklerinizi başarı ile tamamladıktan sonra Türkiye'de özel öğretim kurumlarına (yabancı dil kursları, özel okullar vb.) başvurabilirsiniz. Türkiye'de İngilizce branşı için yasal olarak ilgili Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından atanarak çalışmak için üç tane ünvan vardır; İngilizce Öğretmeni, İngilizce Uzman Öğretici ve İngilizce Usta Öğretici. TESOL Sertifikası ile elde edeceğiniz ünvan İngilizce Usta Öğretici olacaktır. Size sertifikanız ile beraber göndereceğimiz ayrıca beyan edebileceğiniz, British English Board onaylı Türkçe bir mektup olacaktır.

Başa Dön