Akreditasyon

Akreditasyon


INTESOL Türkiye'nin TESOL/TEFL kursları ALAP (Awarding Language Acquisition for Professionals) tarafından akreditedir. ALAP, ELT (English Language Teaching - İngilizce Öğretimi) sektöründe uzmanlaşmış bir akreditasyon kuruluşudur.

ALAP, İngilizce Öğretmenliği alanında uzman olan saygın bir akademik kurul tarafından desteklenmektedir. Kurul, akademik düzeyde kaliteden ödün verilmeyerek ALAP sertifikasyonun değerini hep en yukarıda korumasını sağlar.

" Eğitim dünyası sıklıkla akademik kursların sertifikasyonlarının sorgulanması ile gölgelenmektedir. Bu nedenle, profesyonelce hazırlanmış hakiki kurs programları ile ticari kazanç uğruna üretilmiş olanları birbirinden ayırmak için eğitim kurumlarının yapması gereken akredite edilmiş olan sertifikasyon programlarının içeriği ile kurslar düzenlemektir. Akreditasyon, bir kurs programının ve/veya kurs sağlayıcısının belirli bir takım standartları yerine getirmesinin ve bunları uygulamasının harici bir kurum tarafından tanınması ve denetlenmesidir. ALAP'ın kurul üyesi olarak, bu tanımlamanın uygulanmasının üstün ve seçkin bir örneği olan INTESOL ile ilişkili olmaktan ve beraber çalışmaktan çok memnunum. "

Dr Paul Rogers Msc,PhD,FCoT, FIFL, FInstLM, FRSA
ALAP Academik Kurul ÜyesiSertifikasyon


TESOL kursunuzu başarı ile tamamladıktan hemen sonra İngiltere'den gelecek olan dokümanlarınız;

1- ALAP (Awarding Language Acquisition For Professionals) tarafından akredite edilmiş hologram logolu INTESOL TESOL Sertifikanız.

2- Detaylı Kurs Transkriptiniz (Özellikle eğitim kurumları ile yapacağınız iş görüşmelerinde önem arz edecek)

3- INTESOL tarafından onaylanmış öğretme pratiği sertifikanız.

4- Sertifikanız ilgili Milli Eğitim Müdürülüğüne gönderildiğinde British English Board (BEB) tarafından hem Türkçe hem İngilizce olarak hazırlanmış, kurs içeriği ve sertifika hakkında bilgilendirme mektubu.